Promocje
 
Producenci
 
Płatności on-line
przelewy 24

ssl
 

Czytanie składów kosmetyków.

        Czytanie składu kosmetyku to czynność, która nie jest trudna, ale wymaga cierpliwości i czasu. Jednak warto poświęcić chwilę i spojrzeć na etykietę kosmetyku, by dokonać świadomego, a co za tym idzie udanego zakupu. Skład kosmetyku jest podawany na etykiecie produktu pod hasłem „INCI” lub "Ingredients" ( to najczęściej spotykane nazwy). Składniki są wypisane kolejno pod względem ich zawartości w kosmetyku – czyli ten składnik, który znajduje się na początku jest dominujący i jest go najwięcej. Tak też im mniej składnika, tym znajduje się on na dalszym miejscu listy. Składniki, których zawartość wacha się w okolicy 1% wypisywane są na końcu składu w kolejności alfabetycznej. Gdy mamy więcej czasu i szykujemy się do kupna droższego kremu, czy też innego kosmetyku, możemy go sprawdzić w prosty sposób. Znajdujemy skład danego produktu w sieci, wchodzimy na stronę specjalnie stworzoną do analizy kosmetyków, kopiujemy skład i sprawdzamy działanie poszczególnych substancji na naszą skórę. Wtedy otrzymujemy dokładną analizę produktu pod względem chemicznym. Wiadome jest też to, że powinniśmy zwracać większą uwagę na kosmetyki, które pozostawiamy na naszej skórze lub włosach, niż na te, które zaraz po uzyciu zmywamy (płyny micelarne, szampony, żele do mycia…). Co zaś zrobić, gdy jesteśmy w sklepie i chcemy kupić dobry krem bez zaglądania w danej chwili do Internetu? Jest kilka kroków, które mogą nam pomóc:
1. Unikajmy kosmetyków, które posiadają bardzo długi skład (powyżej 40 substancji),
2. Skupmy się na pierwszych pięciu substancjach – jeżeli jesteśmy w stanie rozpoznać mniej więcej pochodzenie składnika, wiemy, że kosmetyk ma wartościową podstawę składu (np. Aqua (woda), Butyrosperum Parkii Butter (tłuszcz pochodzenia roślinnego), Olea Europaea Fruit Oil (olej pochodzenia roślinnego), Glycerin (gliceryna).
3. Unikajmy parafiny na jednym z pierwszych miejsc w składzie (tworzy ona warstwę na skórze, która uniemożliwia wchłanianie się innych wartościowych substancji).
4. Sprawdzajmy zapach i kolor kosmetyku – kosmetyki o bardzo silnych tzw. „chemicznych zapachach, będą mocno aromatyzowane często aromatami całkowicie chemicznymi, a także te o cudownych rozmaitych kolorach zawierać będą różnego rodzaju barwniki, które na pewno nie wpłyną pozytywnie na nasza skórę, a mogą ją podrażnić.

W tej kategorii nie ma produktów.