Piątek, 12 lipca 2024

Firma macierzysta Wyjaśnienie testów na zwierzętach

29 czerwca 2022

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie mogę otrzymać niewielką prowizję.

To był smutny dzień dla konsumentów cruelty-free, kiedy pojawiła się wiadomość o przejęciu przez Estee Lauder ukochanej marki kosmetyków do makijażu, Too Faced.

Mimo, że firma Too Faced wydała oświadczenie, że zawsze będzie wolna od okrucieństwa, wielu z nas postanowiło przestać

wspierać i kupować produkty Too Faced, ponieważ ich firma macierzysta, Estee Lauder, do dziś testuje na zwierzętach!

O co chodzi z tymi testami przeprowadzanymi przez firmę macierzystą i jak to wpływa na Twoją decyzję o pozostaniu cruelty-free?

Od czasu opublikowania tego wpisu zauważyłam, że powodem nr 1, dla którego ludzie decydują się nie wspierać

tych marek, jest ich poczucie, że pośrednio wspierają i finansują więcej testów na zwierzętach, ponieważ ich pieniądze wracają do firmy macierzystej.

Jest to coś, z czym całkowicie się zgadzam i co było dla mnie czynnikiem decydującym o zaprzestaniu wspierania tych marek. Ale żeby dać Ci wyobrażenie o różnych strukturach biznesu, poniżej znajdziesz kompletny podział, ponieważ to ostatecznie Twoja decyzja! =)

Firma macierzysta + Wyjaśnienie testów na zwierzętach

1. Marki należące do właścicieli niezależnych

Do marek wolnych od okrucieństwa, które są niezależnymi właścicielami, należą Pacifica, Makeup Geek, 100% Pure, Melt Cosmetics, Obsessive Compulsive Cosmetics. Niektórzy określają marki z tej kategorii jako "Indie Brands".


2. Należą do spółki macierzystej wolnej od okrucieństwa

Marki wolne od okrucieństwa, które są własnością firmy cruelty-free które są własnością firmy macierzystej, zazwyczaj od początku są i zawsze będą wolne od okrucieństwa. Doskonałym przykładem jest firma Hain Celestial, która jest wolna od okrucieństwa, a ponadto jest właścicielem kilku wolnych od okrucieństwa marek zależnych, takich jak JASON, Alba Botanica, Avalon Organics i Live Clean.


3. Należące do spółki macierzystej nie stosującej okrucieństwa

Marki wolne od okrucieństwa, które są własnością non-cruelty-free zazwyczaj zaczynają jako niezależne marki cruelty-free, a następnie zostają przejęte przez firmę macierzystą, która nie jest cruelty-free.

Widzieliśmy to już wiele razy:

Too Faced -> Estee Lauder (2016
)BECCA Cosmetics -> Estee La
uder (2016)

Seventh Generation -> Unilever (2016

)


Dermalogica -> Unilever (2015


)NYX Cosmetics -> L'Oreal (2014)
Urban Decay -> L'Oreal (2012
)

Smashbox -> Estee Lauder (2010

)


The Body Shop -> L'Oreal (2006


)Tom's of Maine -> Colgate(2006)
NARS -> Shiseido (2000
)

Aveda -> Estee Lauder (1997)

Firmy macierzyste, które nie stosują zasad cruelty-free, są również właścicielami kilku innych marek, które również nie są wolne od okrucieństwa.

Na przykład L'Oreal nie jest cruelty-free, ale jest właścicielem 3 cruelty-free marek: The Body Shop*, NYX, Urban Decay. Ale są też właścicielami kilku non-marek wolnych od okrucieństwa: Lancome, Maybelline i Giorgio Armani.

*Natura kupiła The Body Shop od L'Oreal w czerwcu 2017 r.


Może się to wydawać mało znaczące, ale Twoje zakupy ostatecznie składają oświadczenie. Jakiego rodzaju oświadczenie chcesz złożyć? To zależy od Ciebie! Wiedz, że wewnątrz marki zawsze dzieje się coś więcej, więc najlepiej wiedzieć, co tak naprawdę wspierasz, kiedy starasz się dokonywać etycznych i wolnych od okrucieństwa wyborów!

Chciałabym wiedzieć, co sądzisz o niezależnych, wolnych od okrucieństwa markach w porównaniu z markami należącymi do firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa?