Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Właścicielka i założycielka firmy IOSSI, opowiada o tworzeniu naturalnych kosmetyków od podstaw.

2 grudnia 2021

Joanna Hołuj od podstaw zbudowała dobrze prosperującą firmę. Produkuje kosmetyki naturalne IOSSI i opracowuje własne receptury. Produkty te wyróżniają się wyjątkowym zapachem, wysoką jakością składników i widocznymi efektami pielęgnacji. Dwudziestoletnie doświadczenie Joanny jako grafika sprawia, że kosmetyki IOSSI przyciągają wzrok. Opakowania z bursztynowego szkła zachęcają do regularnego stosowania.


Jak to się wszystko zaczęło? Skąd wziął się pomysł na tworzenie własnych kosmetyków naturalnych?

Zaczynałam od robienia kosmetyków dla moich przyjaciół i rodziny na małą skalę. Wszyscy byli zadowoleni i ciągle prosili o więcej. W końcu poczułam, że nadszedł czas, aby zacząć produkować kosmetyki profesjonalnie. Decyzja ta została podjęta w odpowiedzi na silną chęć zmiany pracy. W tym czasie byłam grafikiem komputerowym. Po 20 latach pracy sam na sam z komputerem, przyszedł czas na zmiany. Próbowałam wielu różnych zajęć, zanim odkryłam, że uwielbiam tworzyć kosmetyki. Narodziło się IOSSI.

Zakładałam, że nie będę w stanie pozyskać żadnego zewnętrznego finansowania. Chciałam, aby mój biznes był organiczny i naturalny. Na początku sprzedawałam niewielkie ilości kosmetyków. Następnie zyski przeznaczałam na zakup kolejnych surowców i tworzenie nowych receptur. W ciągu zaledwie kilku krótkich lat IOSSI rozwinęło się w odnoszącą sukcesy firmę.

Jakie są Twoje kluczowe wartości jako producenta kosmetyków?

Do mojej pracy i marki podchodzę holistycznie. Zwracam uwagę na jakość i bezpieczeństwo wszystkich składników, których używam. Ważne są również opakowania i proces produkcji. Kluczowe jest zachowanie etyki na wszystkich etapach i dbałość o środowisko naturalne.

 

Czy jesteś na bieżąco z trendami kosmetycznymi?

Tak. Jestem pod wpływem otaczającego mnie świata, który często jest bardzo inspirujący. Oleje są bardzo modne od jakiegoś czasu i nie mogę zaprzeczyć, że mają wpływ na gamę produktów IOSSI, która zawiera wiele preparatów na bazie olejów. Ale nie działam na oślep. Filtruję modę kosmetyczną korzystając z mojego doświadczenia życiowego i zdrowego rozsądku. IOSSI łączy klasykę z nowoczesnymi rozwiązaniami. Najważniejsze jest moje subiektywne kryterium - kosmetyki muszą przede wszystkim podobać się mnie. Kiedy jestem zadowolona ze składników, konsystencji i zapachu, przystępuję do zewnętrznych testów laboratoryjnych.

kosmetyki

Muszę przyznać, że produkty IOSSI pachną niesamowicie. Co sprawia, że są tak wyjątkowe?

Olejki eteryczne są głównymi składnikami moich kosmetyków. Te olejki eteryczne są silnymi, wysoce skutecznymi ekstraktami roślinnymi, które mają silny zapach. Używamy tylko najwyższych możliwych stężeń olejków, które są bezpieczne dla Twojego zdrowia. Nasze kosmetyki mają główną zaletę: intensywnie pachną i szybko działają.

 

Czy nagrody przyznawane przez prestiżowe magazyny lub portale kobiece motywują Cię do wyznaczania wyższych standardów?

Nagrody są pięknym zwieńczeniem wszystkiego, co robimy na co dzień. Chociaż nie są celem samym w sobie, bardzo miło jest je otrzymywać. Są one dowodem na to, że jakość IOSSI jest niezrównana. Są pozytywnym znakiem, że warto inwestować w niektóre kosmetyki dla klientów, którzy po raz pierwszy odwiedzają naszą stronę. Pierwsza nagroda od "In Style" jest moją ulubioną. - Tytuł Best Beauty Buys "Masło do ciała". Spice of India. Pierwsza z nich jest za "Koktajl pod oczy Vitamin A+E+C". Witaminy E i C, Retinol.

Jakie są Państwa plany na rozwój firmy?

Już wkrótce przeprowadzamy się z Krakowa do wyjątkowej lokalizacji w pobliżu Puszczy Niepołomickiej. Powstanie tam nasza nowa siedziba, z przestronnymi pracowniami i zachwycającym widokiem z okien. Nowa przestrzeń da nam ogromne możliwości rozwoju, w tym większą powierzchnię magazynową, produkcyjną i wysyłkową. Dzięki dodatkowej przestrzeni będziemy mogli teraz wejść w kosmetyki myjące. Wkrótce w naszej ofercie znajdzie się krem do twarzy. W międzyczasie opracowujemy tonik, a także balsam miceralny. W nowej pracowni znajdzie się miejsce na żele do ciała i twarzy, a także wiele innych produktów.

Czy używa Pani wyłącznie własnych kosmetyków?

Ponieważ mam dużo resztek próbek po produkcji, mam tendencję do robienia własnych kosmetyków. Obecnie na moim stole stoi 20 słoiczków z próbkami kremu do twarzy.

Nadchodzi jesień. Czy musimy zacząć używać niektórych kosmetyków?

Jeśli Twoja skóra po wakacjach jest sucha i zniszczona słońcem, powinnaś sięgnąć po produkty silnie nawilżające, odżywcze, a nawet regenerujące.

W sieci można znaleźć wiele pomysłów na urodę DIY. Chętnie poznamy Twój przepis na to niesamowite zajęcie, jakim jest robienie domowych kosmetyków.

Możesz zrobić "coś z niczego", jeśli tylko masz na to ochotę. Polecam peeling domowej roboty. Potrzebujesz tylko cukier, sól, olej kokosowy i ulubione olejki eteryczne. Do kremu do rąk będziesz musiała użyć bardziej specyficznych składników.

Na jakie premiery produktów najbardziej czekają członkowie Twojego portfolio IOSSI?

Najbliższą premierą będzie pianka do mycia twarzy, która obecnie przechodzi testy zewnętrzne. Właśnie kończę pierwsze opakowanie i nie wiem, jak bez niej żyłam. Pianka nie wysusza skóry, tylko ją nawilża. Nie będzie miała zapachu, w przeciwieństwie do naszych poprzednich kosmetyków. Pracujemy też nad kremem nawilżającym i miceralnym.

Czy jest Pani zadowolona z tego, co robi?

Absolutnie tak. Kocham to, co robię. Z natury jestem odkrywcą i uwielbiam poznawać nowe rzeczy. Kosmetyki są dla mnie jak torba pełna prezentów. Jest tak wiele do nauczenia się w tej ogromnej dziedzinie.