Piątek, 12 lipca 2024

Sensum Mare - marka dla kobiet stworzona przez mężczyzn

2 grudnia 2021

Spotkaliśmy się na jednych z wiosennych targów branżowych.

SENSUM MARE NATURALSKINCARE to polska marka, która niedawno weszła na polski rynek kosmetyczny. To właśnie ze względu na dużą konkurencję wyróżnia się na tle innych marek.


SENSUM MARE jest wyjątkowe, ponieważ jesteśmy pierwszą polską marką, która oferuje kosmetyki naturalne. Łączymy składniki pochodzenia morskiego i oceanicznego (algi, polisacharydy, glony) z wodą z norweskiego lodowca. Ponieważ są one niezwykle odżywcze dla skóry, mocno wierzymy w składniki morskie. Nasze surowce pochodzą z najczystszych regionów. Każdy produkt przechodzi szereg testów, które potwierdzają nie tylko bezpieczeństwo, ale i skuteczność kosmetyku.

Nasze receptury, które według nas powstały w jednym z najbardziej prestiżowych laboratoriów w kraju, są wyjątkowe, ponieważ zawierają 27 naturalnych składników aktywnych. Wierzymy, że ważne jest stężenie poszczególnych składników, wystarczające do uzyskania pożądanego efektu.

Do produkcji naszych kosmetyków, oprócz alg i wód z lodowców, wykorzystujemy naturalne składniki aktywne z odległych zakątków świata. Laboratorium spędza długie godziny na poszukiwaniu najlepszych surowców. Następnie przez wiele miesięcy tworzone są receptury, aby zapewnić najlepsze efekty.

Proszę opowiedzieć nam o inspiracjach stojących za marką i o tym jak wyglądała.

Kiedy myślimy o wydarzeniach z ostatnich trzech lat, czasami wydaje nam się, że to film. Droga do stworzenia marki to niesamowite doświadczenie, które prowadzi nas przez wiele sytuacji, których żaden reżyser nie byłby w stanie sobie wyobrazić.

Od dawna pasjonujemy się kosmetykami. Wspieramy też wszelkie eko-trendy i staramy się żyć w zgodzie z nimi. Chcieliśmy stworzyć kosmetyki, które będą wyjątkowe i inne niż wszystkie dostępne na rynku. Nie chcieliśmy być kolejnym producentem hydrolatów czy naturalnych mydeł. Chcieliśmy stworzyć zaawansowane formuły, które zaspokoją potrzeby pielęgnacyjne wymagających kobiet. W ten sposób odnieśliśmy sukces.

Pytałaś mnie o inspiracje. Wierzę, że jest ich wiele. Najważniejsze i pierwsze są kobiety. Zostałyśmy obdarzone wspaniałymi cechami przez nasze babcie, ciocie i matki. Należą do nich: chęć podróżowania po świecie, otwartość na inne kultury, wytrwałość i chęć uczenia się. Jesteśmy wdzięczne kobietom w naszym życiu, które nas inspirują i dają wsparcie.

Inspiracja pochodzi z podróży, ludzi spotkanych po drodze, rozmów, a także z chwil, kiedy obcujemy ze sztuką i designem.

kosmetyki

Stworzyliście wspaniałe produkty dla kobiet. Co sądzisz o wyborach zakupowych polskich kobiet w zakresie kosmetyków?

Kosmetyki naturalne stale się rozwijają, głównie dlatego, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni zwracają się ku bezpieczniejszym i naturalnym produktom. Jest to rosnący trend, którego nie da się zatrzymać. Chcemy żyć zdrowo i w zgodzie z naturą. Dlatego uważnie przyglądamy się nie tylko składom produktów spożywczych, ale również kosmetyków.

Polki coraz częściej przy wyborze kosmetyków kierują się ich pochodzeniem i składem, a nie przekazem marketingowym. Kosmetyki naturalne stają się integralną częścią ich stylu życia. Żyjemy w pędzącym świecie, a relacje międzyludzkie często zastępujemy wirtualnymi. W dużych miastach narzekamy na zanieczyszczenie środowiska, które jest wynikiem rozwoju społeczeństwa, ale nie myślenia perspektywicznego w zakresie ochrony środowiska. Te elementy zmuszają nas do poszukiwania ciszy i połączenia z tym, co naturalne i dobre, a to wpływa na wiele aspektów naszego życia. Weekend na wsi czy warzywa z ogródka działkowego stają się czymś, co doceniamy. Chcemy jeść mądrze, z szacunkiem dla środowiska i myśleć o przyszłości.

Choć jesteście na polskim rynku dopiero od kilku miesięcy, Wasze produkty zostały zauważone w najbardziej prestiżowych magazynach w Polsce. Zdobyliście takie nagrody jak Glammies i wiele innych... Który produkt cieszy się największą popularnością wśród klientów?

Od początku istnienia budujemy naszą firmę na wiarygodności. Jest to połączenie jakości i konsekwencji. Początkową marką były dwa serum do twarzy. Jedno z nich już po czterech miesiącach otrzymało najważniejszą nagrodę w branży kosmetycznej. To tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że jakość zawsze będzie najlepszą reklamą naszej marki, i tak jest do dziś.

W portfolio znajduje się obecnie 7 produktów. W przygotowaniu są kolejne.

Być może zadajesz sobie pytanie, który produkt jest najbardziej popularny. Wszystkie sprzedają się dobrze i mają swoich wiernych fanów. Osoby z suchą skórą wybiorą linię ALGORICH. Osoby ze strefą T i cerą mieszaną będą preferowały linię ALGOLIGHT.

Nasze dwa ostatnie produkty, bogaty tonik do twarzy oraz krem pod oczy, podbiły serca i umysły kobiet. W ciągu niespełna czterech tygodni pierwsza partia toniku została wyprzedana. Konsekwencja i jakość marki w każdym aspekcie jest doceniana przez panie.

Co jest największą przeszkodą w pielęgnacji skóry kobiet, a co jest jej największym przyjacielem?

Najlepszym sprzymierzeńcem jest wiedza i świadomość potrzeb swojej skóry, jej zdrowia i rodzaju. Dzięki temu można dobrać odpowiednie produkty kosmetyczne i zdrową dietę.

Zdarza się, że problem nie jest jednoznaczny. Może to wynikać z niewystarczającej wiedzy, często zaczerpniętej z Internetu i nie wzbogaconej o dalszą lekturę czy konsultacje ze specjalistami. Niektóre rzeczy nie są dla nas dobre. Na przykład, jeśli mamy suchą skórę, dobrze sprawdzą się kosmetyki bogate i treściwe. Jeśli jednak mamy cerę tłustą, kosmetyki te mogą powodować zatykanie porów i powstawanie zaskórników.

Która z polskich celebrytek chciałabyś przetestować swoje produkty?

Jesteśmy zaszczyceni, że mamy możliwość spotykania się z wieloma niesamowitymi kobietami w sferze publicznej i dzielenia się naszymi produktami. Musimy też przyznać, że z naszych kosmetyków korzystało już kilka gwiazd. Wśród nich były Beata Tadla i Barbara Kurdej-Szatan. Mieliśmy również okazję spotkać się z Panią Małgorzatą Kołożewską, która podczas jednych z targów zatrzymała się przy stoisku i poddała się badaniu twarzy. Przetestowała również wraz z mamą nasze kosmetyki. Były to bardzo miłe chwile, które będziemy pielęgnować przez całe życie.

Wierzymy, że kosmetyki powinny być dostępne dla wszystkich kobiet. Znajdziecie tu historie o zwykłych kobietach, które odnalazły swoją pasję i zmieniły świat. Te kobiety są niesamowite i mają wspaniałe historie. Z myślą o nich stworzyliśmy naszą markę.