• Nowy

Masło waniliowe 70g

12,00 zł
Brutto

Masło waniliowe przeznaczone jest przede wszystkim dla osób o cerze suchej i bardzo suchej, łuszczącej się i popękanej. Wanilia posiada właściwości nawilżające dlatego jest cennym składnikiem kremów do twarzy i ciała oraz balsamów do ust. Zawarty w maśle olejek waniliowy uspokaja, wyrównuje, odpręża i hamuje zapalenia skóry. Działa przeciwzapalnie, łagodząco i antyoksydacyjnie dzięki zawartości kwasu waniliowego.

Ilość

Masło waniliowe wykazuje właściwości regenerujące, zmiękczające, antyoksydacyjne. Posiada przyjemny, słodki, waniliowy zapach. Znajduje zastosowanie w kosmetykach dla skóry dojrzałej, przesuszonej.

Masło waniliowe posiada właściwości regenerujące, chroniące skórę przed nadmierną utratą wody, wygładzające i zmiękczające. Wanilia, a także witamina E pochodząca z oleju słonecznikowego wykazują właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry zwalczając wolne rodniki. Zapach wanilii jest uważany za afrodyzjak. Dodatkowo wanilia wykazuje właściwości uspokajające i wyciszające. 

Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry, tworzy na powierzchni naskórka warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni skóry (jest to pośrednie działanie nawilżające).

Ponadto tworzy wyczuwalny film, który wygładza powierzchnię naskórka. Wykazuje działanie regenerujące naskórek.

908