• Nowy

Olej krokoszowy 100ml

12,00 zł
Brutto

Olej krokoszowy polecany jest do cery trądzikowej, tłustej, wrażliwej, czy starzejącej się. Stosowany jako czysty olejek do ciała, jako dodatek w kosmetykach przeznaczonych dla skóry tłustej z trądzikiem, mieszanej (z tendencją do tłustej), a także przy skórze ze skłonnością do stanów zapalnych. Szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy. Zastosowanie znajduje w emulsjach i olejkach do ciała i twarzy.

Ilość

Olej z krokosza barwierskiego jest bogatym źródłem cennego kwasu linolowego (zawiera go aż 80%!), który pomaga regenerować cerę problematyczną i wymagającą. Surowiec swoją budową przypomina skład wydzielanego przez skórę łoju, dlatego dobrze się wchłania i nawilża. Rozłożenie kwasów sprawia, że olej z krokosza barwierskiego sprawdza się w pielęgnacji cery tłustej, mieszanej, trądzikowej, czy skłonnej do wyprysków i stanów zapalnych.

Zawiera również silne antyoksydanty jak witamina E, witamina A oraz fitosterole, które pomagają “wymiatać” wolne rodniki będące przyczyną starzenia się skóry.

Stosowany na włosy, działa na włókna włosa wygładzająco i zmiękczająco.

Olej krokoszowy sprawdzi się jako składnik balsamów i mieszanek olejowych do nawilżania skóry suchej, z AZS, czy łuszczycą. Można dodać go również do kąpieli emoliacyjnej. Dzięki rozłożeniu kwasów tłuszczowych i dużej ilości antyoksydantów olej sprawdzi się w pielęgnacji cery starzejącej się.

923